Schody zabiegowe

Nasza oferta

Schody zabiegowe

Mimo że schody mają przede wszystkim pełnić funkcję praktyczną, umożliwiając wygodne i bezpieczne docieranie do wyższych kondygnacji budynku, to ich odpowiedni projekt ma znaczenie także dla estetyki wnętrza oraz jego funkcjonalności.

Właściwa konstrukcja schodowa powinna pasować do aranżacji — modernistycznej, skandynawskiej, glamour albo innej — a przy tym charakteryzować się trwałością na długie lata. Jednym ze szczególnie ciekawych rozwiązań są zaś zabiegowe schody samonośne na konstrukcji stalowej lub drewnianej, których wykonywaniem na zlecenie Klientów zajmujemy się w naszej firmie.

Opracowujemy i realizujemy projekty w oparciu o indywidualne wytyczne, tworząc w ten sposób niepowtarzalne wnętrza. 

Nasza oferta

Czym są zabiegowe schody na konstrukcji stalowej bądź metalowej?

Schody samonośne charakteryzują się tym, że ich stopnie nie są umieszczone np. na podbudowie betonowej, lecz na konstrukcji nośnej, choćby drewnianej albo stalowej. Są one z nią zespolone, podobnie jak ewentualna balustrada, stanowiąc podpory dla siebie nawzajem.

Pod schodami samonośnymi często pozostaje więc wolna przestrzeń, bez dodatkowej podstawy. Konstrukcje zabiegowe opierają się zaś na ustawieniu stopni w miejscu zmiany kierunku biegu ukośnie wobec osi całych schodów. W rezultacie całość zmienia kierunek prowadzenia schodów bez wykorzystania spocznika, a użyte zamiast niego stopnie mają kształt choćby:

 • Schody jednobiegowe proste 
 • Spiralne
 • Schody półkowe
 • Schody dywanowe samonośne
 • Schody dywanowe
 • Schody policzkowe
 • Schody drewniane samonośne
 • Dwubiegowe z podestem
 • Trzybiegowe z podestem
 • Z podestem pośrednim
 • Proste wychodzące z boku
 • Przeciwległe z podestem
 • Wyjściem ćwierć obrotowym
 • Z dwoma zabiegami
 • Z trzema zabiegami

Połączeniem obu tych rozwiązań są zabiegowe schody na konstrukcji stalowej — idealne do domów o ograniczonym metrażu, choć nie tylko. Podstawową zaletą takich systemów schodowych jest bowiem oszczędność miejsca, a jednocześnie możliwość swobodnego wykorzystania przestrzeni pod stopniami. Jednocześnie koszt ich wykonania jest zazwyczaj mniejszy niż w przypadku schodów dwubiegowych z podestem.

Nasza oferta

Solidne i estetyczne schody na konstrukcji stalowej

Schody zabiegowe na konstrukcji stalowej charakteryzują się solidnością oraz nowoczesnym designem. Stopnie można wykończyć drewnianymi elementami, takimi jak buk czy dąb, co dodaje im estetycznego wykończenia 9. Montaż schodów wewnętrznych zabiegowych jest funkcjonalny i efektowny. Schody drewniane zabiegowe to rozwiązanie, które pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Dostępny jest szeroki asortyment modeli schodów, wykonanych z najwyższej jakości drewna.

Nasza oferta

Schody Zabiegowe: Zalety

Do niewątpliwych zalet zabiegowych schodów samonośnych należy również ich elegancki wygląd, ceniony przede wszystkim przez miłośników nowoczesnych, oszczędnych aranżacji. Nie oznacza to jednak, że rozwiązanie to nie sprawdzi się we wnętrzu bardziej tradycyjnym — wręcz przeciwnie.

W naszej firmie oferujemy zatem wykonywanie samonośnych schodów zabiegowych do różnorodnych przestrzeni, zgodnie z oczekiwaniami Klientów. Wykorzystujemy solidne materiały najwyższej jakości, gwarantujące wieloletnią trwałość, a tym samym bezpieczeństwo. Jednocześnie stanowią one pewność estetycznego wyglądu całej realizacji, której projekt dostosowujemy do indywidualnej wizji.

Nowoczesne schody na konstrukcji stalowej bez poręczy? Drewniane stopnie do bogato zdobionego wnętrza? A może minimalistyczna propozycja ze szklaną balustradą? Zapraszamy do kontaktu, a także do zapoznania się z pozostałymi realizacjami, w tym np. ze schodami dwubiegowymi z podestem!

Nasza oferta

Zabiegowe Schody: Solidność, Estetyka, Ponadczasowość

Mimo że schody pełnią głównie funkcję praktyczną, umożliwiając wygodne przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami budynku, ich projekt ma kluczowe znaczenie dla estetyki wnętrza. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane schody mogą stać się nie tylko praktycznym elementem, ale także ozdobą, nadając wnętrzu charakter i styl. W naszej ofercie znajdują się różnorodne rodzaje schodów, w tym schody modułowe, które pozwalają dostosować się do różnych preferencji i stylów aranżacji wnętrza.

Nasza oferta

Zabiegowe Schody Samonośne

Schody samonośne także schody klasyczne, oparte na konstrukcji stalowej, stanowią innowacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie solidność, estetykę i funkcjonalność. Ich stopnie nie są umieszczone na tradycyjnej podbudowie, lecz bezpośrednio na konstrukcji nośnej, co tworzy efektowny i nowoczesny wygląd.

Nasza oferta

Znajdź Idealne Schody dla Twojego Wnętrza

W naszej ofercie znajdziesz schody różnych rodzajów, dostosowane do różnych preferencji i stylów aranżacji. Posiadamy schody o klasycznym charakterze, które sprawdzą się w tradycyjnych wnętrzach, jak i schody o industrialnym charakterze, które nadadzą nowoczesności i surowości przestrzeniom.

Nasza oferta

Zobacz
również